ביטוח בריאות, ביטוח רפואי פרטי - בנקרייט
פורטל לצרכנות פיננסית - אינפומני
מיסים קרנות נאמנות ראשי
יום שלישי ה- 28 ביוני 2022
ביטוח בריאות – השוואת פוליסות

ביטוח הבריאות בישראל מורכב מכמה רבדים שונים בחלוקה לפי ספק השירות והביטוח:

סל הבסיס מתוקף חוק בריאות ממלכתי – מסופק ע"י קופות החולים. רובד זה מכסה לרוב טיפול רפואי בסיסי בלבד.

ביטוח בריאות פרטי משלים – כל אזרח המעוניין בשירותים נוספים מעבר לסל הבסיס כגון : כיסוי לניתוחים בארץ ובחו"ל, כיסוי להשתלות בחו"ל, תרופות מיוחדות שאינן בסל הבריאות, התייעצות עם מומחים, נדרש לרכוש ביטוח בריאות פרטי משלים. ביטוח בריאות פרטי מאפשר לך להתמודד עם מצבי מחלה או צורך בריאותי ומעמיד לרשותך את האמצעים לקבלת הטיפול הנחוץ לך במהירות ועל ידי בכירי הרופאים.

מלא/י טופס פשוט וקצר, בחינם וללא כל התחייבות, וקבל/י הצעות של ביטוחי בריאות משלימים מחברות הביטוח המובילות בישראל

 
לקבלת פרטים נוספים אנא מלא/י טופס זה ונחזור אליך בהקדם
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* טלפון:
טלפון נוסף:
* אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר
שדות חובה *
כל האמור לעיל הנו לידיעה כללית בלבד, התנאים המחייבים הנם תנאי פוליסת ביטוח בריאות שיוצעו ע"י חברות הביטוח (ייתכנו הבדלים בין פוליסות ביטוח בריאות של חברות הביטוח)


רובנו משלמים מס בריאות כשכירים מדי חודש בחודשו, אך ברור לכל כי כאן לא מסתיים הסיפור של ביטוח בריאות בישראל בשנות ה-2000. ביטוח משלים, ביטוח בריאות ממלכתי, ביטוח בריאות פרטי, ביטוח בריאות לחו"ל – אלה רק חלק מהביטויים שבוודאי אתם שומעים בהקשר לכיסויים ביטוחיים בתחום הבריאות. מה עומד מאחוריי הביטויים הללו, ומה חשוב לדעת בהקשר לתחום ביטוחי הבריאות בישראל? על כך במאמר הבא.

ביטוח בריאות ממלכתי – כאן זה מתחיל

ביטוח בריאות ממלכתי פועל במסגרת חוק בריאות ממלכתי. החוק מזכה תושבים ישראלים בקבלת סל ביטוח בריאות שנחשב כסל בסיסי יחסית, כאשר השירותים ניתנים ע"י קופות החולים השונות. ביטוח בריאות ממלכתי מחויב בתשלום ואינו ניתן חינם. ביטוח בריאות ממלכתי מזכה בקבלת טיפול רפואי ותרופות, הכלולות בסל התרופות (הנקבע ע"י ועדת הבריאות בכנסת). התרופות המצויות בסל ניתנות על פי מרשם רופא קופת החולים. בכל מה שקשור לחו"ל מדובר בסוג של ביטוח רפואי לחו"ל, המאפשר קבלת טיפול רפואי בחו"ל במקרים מסוימים ועל פי מגבלות המופיעות בחוק.

ביטוח בריאות משלים – להגדיל את ה"שמיכה"

ביטוח בריאות ממלכתי הוא כאמור ביטוח בסיסי יחסית, שאינו נותן כיסוי מושלם לכל בעיות הבריאות, בהן עלול האזרח להיתקל. זו הסיבה שרוב האזרחים בישראל לא מסתפקים בביטוח הממלכתי אלא מרחיבים אותו בעזרת ביטוח בריאות משלים. ביטוח רפואי זה, כשמו כן הוא, מהווה השלמה לאלמנטים חשובים, שאינם מקבלים מענה בביטוח הממלכתי. הביטוח המשלים ניתן ע"י קופות החולים השונות.

החוק מחייב את כל קופות החולים בישראל לצרף אליהן כל אדם שמבקש להצטרף, ללא כל קשר למצבו הבריאותי. התעריף של ביטוח בריאות משלים אחיד לכל קופות החולים, ונקבע על פי קריטריונים של קבוצת גיל. ביטוח בריאות משלים מעניק לכם את השירותים השונים עבור פרמיה חודשית, שאתם משלמים לקופת החולים אליה בחרתם להשתייך. עם זאת, בחלק גדול מהמקרים תדרשו לשלם השתתפות עצמית בעת הפעלת הכיסוי הביטוחי.

חברות הביטוח המציעות הרחבה לביטוח בריאות פרטי

אם לא די בשני הרבדים הקודמים לכיסוי ביטוחי בתחום הבריאות, הרי שאנו עדים לאפשרות נוספת להרחבת הכיסוי הביטוחי ע"י רכישת פוליסת ביטוח בריאות פרטי מטעם חברת ביטוח זו או אחרת.

רכישת פוליסת ביטוח בריאות פרטי של חברת ביטוח נעשית על פי תנאי חוזה אישי. התנאים קבועים וידועים מראש ותקפים לאורך כל תקופת הביטוח. ביטוח בריאות בחברת ביטוח יכול להיות ביטוח מצומצם או מורחב. לפניכם ההבדלים בין שני הסוגים:

  • ביטוח בריאות פרטי מצומצם: ביטוח זה מצומצם בכל הקשור לגבולות האחריות, תנאי הביטוח וגובה ההשתתפות העצמית. הוא מאפשר כיסוי ביטוחי רק במקרים של מחלות קשות שנקבעו מראש פוליסה, וכן כיסוי לביצוע ניתוחים על פי רשימת הניתוחים שרשומה בפוליסה.
  • ביטוח בריאות פרטי מורחב: סוג זה של ביטוח בריאות כולל כיסוי ביטוחי נרחב שלא כמו בביטוח המצומצם. ביטוח בריאות מורחב בחברת ביטוח פרטית מאפשר למבוטח קבלת שירותי ניתוחים פרטיים, ניתוחי השתלות וטיפולים מורכבים בחו"ל, שירותים רפואיים שונים שאינם במסגרת אשפוז, פיצוי כספי על אובדן כושר עבודה, אובדן כושר לימודים, פיצוי על נכות עקב תאונה ועוד. כמו כן, ביטוח בריאות מורחב נותן מענה הולם לנושא ביטוח בריאות בחו"ל. ביטוח מורחב כולל גם שירותי רפואה משלימה, ביקור רופא בבית וכיוצ"ב. מעבר לכך, ניתן במקרה הצורך תשלום ליורשים החוקיים במקרה של מוות בעת ביצוע ניתוח או אובדן כושר עבודה כתוצאה מביצוע ניתוח.

ביטוח רפואי פרטי כולל הליך של חיתום רפואי בעת החתימה על החוזה ביניכם לבין חברת הביטוח. אחד היתרונות הגדולים של ביטוח פרטי לעומת הביטוח המשלים הניתן באמצעות קופות החולים הוא, שניתנת ללקוח האפשרות לבחור בתוכנית הביטוח שתיתן את סוג תגמולי הביטוח הרצויים לו. כלומר, ניתן לבחור בין קבלת שירות רפואי לבין פיצוי כספי או שיפוי. לעומת זאת, קופות החולים מספקות לעמיתיהן שירות רפואי בלבד, ללא כל פיצוי כספי לחילופין.

ביטוח רפואי לחו"ל

ביטוח רפואי לחו"ל ניתן כאמור ע"י ביטוח הבריאות המורחב וגם ע"י קופות החולים. כמו כן, ניתן גם ליהנות מביטוח בריאות לחו"ל, הניתן על ידי חברות כרטיסי האשראי. כאן יש לבדוק היטב מה תנאי הפוליסה, כדי לא להיות מופתעים לרעה ברגע האמת, במיוחד כשאתם במרחק רב כל כך מהבית.

כפל ביטוח – לבדוק היטב את הכיסויים השונים

3 הרבדים של ביטוחי בריאות בישראל מספקים בהחלט יריעה נרחבת של כיסוי ביטוחי בעת הצורך. רבים שואלים האם אכן אדם מן היישוב זקוק לכל 3 הרבדים או שניתן להסתפק בביטוח הממלכתי בלבד. האם באמת יש צורך בביטוח משלים דרך קופות החולים או חברות הביטוח?

הכיסויים הביטוחיים המצויים בכל אחד מהרבדים הם רבים ומורכבים. רובנו איננו מודעים כלל מה הכיסוי שניתן בכל רובד ורובד. זו הסיבה שחלק מהאוכלוסייה מעדיף ליהנות מהכיסוי הניתן לו בכל 3 הרבדים, למרות העלויות הכספיות הכרוכות בכך, ובלבד שיוכל להסתובב רגוע ושקט בכל הקשור לביטוח הבריאות שלו.

האמת היא, שחשוב לבדוק היטב מה מציעות לנו קופות החולים לעומת חברות הביטוח הפרטיות, ומה מכיל הסל הבסיסי של הביטוח הממלכתי. קיימים מקרים רבים בהם מתגלה כפל ביטוחי בפרמטרים שונים, המופיעים הן בביטוח של קופות החולים והן אצל חברות הביטוח. אין טעם לשלם סכום נוסף בעבור אותו מרכיב ביטוחי, כיוון שביטוחי בריאות, שלא כמו ביטוחי חיים, אינם מאפשרים לקבל פיצוי כפול ממספר מקורות. אז מה עושים? איך יודעים מה כלול בכל רובד?

הדרך הטובה ביותר היא להיעזר ביועץ מקצועי בלתי תלוי, אשר ייתן לכם חוות דעת מקצועית בהתאם לצרכים שלכם, לגילכם, מצבכם הבריאותי ויכולותיכם הכלכליות. כל אדם זקוק לכיסוי ביטוחי שונה מהאחר, ולכן יש לבדוק כל עסקה כזו בהתאמה לאדם עצמו. חשוב לזכור, ביטוחי בריאות גובים מאיתנו תשלומים לא קטנים מדי חודש. מדובר בתקציב של מאות שקלים לאדם. זהו סכום גדול שאנו משלמים חודש בחודשו, ואל להקל בכך בראש. כדאי ומומלץ לבדוק היטב לפני רכישת ביטוח בריאות משלים מכל גורם שהוא, ולהתאים את תנאי הפוליסה לצרכים שלכם.ביטוח - ראשי
מדריך ביטוח רכב
מדריך ביטוח בריאות
כמה קבלתי ביטוח רכב
ביטוח רכב
ביטוח לאופנוע
ביטוח חובה
ביטוח מקיף
ביטוח משכנתא
ביטוח מנהלים
ביטוח חיים
ביטוח דירה
ביטוח מבנה
ביטוח תכולה
ביטוח עסקים
ביטוח סיעודי
ביטוח בריאות
ביטוח אובדן כושר עבודה
ביטוח שיניים
ביטוח נסיעות
ביטוח תאונות אישיות
ביטוח אחריות מקצועית
ביטוח בתים משותפים
כפל ביטוח בריאות
ביטוח מערכות סולאריות
ביטוח אופניים
בדיקת פוליסות
השוואת ביטוחים
ביטוח לרכב
כתבות
לימודים וקורסים
ייעוץ ויועצים
פורום ביטוח
חברות בתחום
מילון מונחים
כתבות נצפות ביותר
שאלות נפוצות
אודות בנק רייט
אודות הנתונים
מפת האתר
צור קשר
מועדון לקוחות
תנאי שימוש
בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידייך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו בבנקים. אין לראות באתר זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.


קישורים

ריבית משכנתא | מכרז ריביות משכנתא | ביטוח משכנתא | הלוואות חוץ בנקאיות | העברת חשבון בנק | ביטוח רכב | הלוואות לעסקים | ייעוץ משכנתא | השקעות נדל``ן | ביטוח מקיף | ביטוח חובה | כרטיסי אשראי | פנסיה | קופות גמל | קרנות השתלמות | ניהול תיקי השקעות | מחשבוני משכנתא | מחשבונים פיננסיים | מחשבוני פנסיה | הלוואות | ביטוח דירה | ביטוח בריאות | ביטוח חיים | ביטוח מנהלים | השוואת ביטוחים | חברות ביטוח | חברות כרטיס אשראי | מילון מונחים בנקאות
  calc.bankrate.co.il Copyright © calc.bankrate.co.il 2001. All Rights Reserved. | העצמאות 3א', אבן - יהודה